CZ | EN
Design

PŘIPRAVUJEME: Light Levels by Lucie Koldová

 

Již na jaře tohoto roku otevřeme sezonu designových výstav výjmečnou instalací – sólovou výstavou Lucie Koldové. Lucie byla hlavní tváří projektu Das Haus na právě probíhajícím festivalu IMM – Cologne, kde představila mimo jiné svou novou kolekci svítidel a nábytku. Navržený dům se skládal z šesti zón koncipovaných dle jejich využití (obývací, relaxační, pracovna, šatna, terasa a zóna spirituální). Každá část měla svou specifickou barevnou tonalitu a jinou světelnou koncepci. Z tohoto principu budeme vycházet i v připravované výstavě s vypovídajícím názvem Light Levels.

 

K vidění zde budou zcela nové kusy světel, které Lucie navrhla pro firmu Brokis. Například různě variované lampy Puro tvarované do hvězdicové kompozice, nebo v červené barvě simulující oheň. Velkou pozornost na sebe také poutala nová zakázka pro firmu TON v podobě křesla inspirovaného tvarem chipsu. Posadit se také budete moct na nové pohovky, které vznikaly pro firmu Prostoria. Zajímavým elementem, který propojoval Luciinu výstavu a naší galerii byla přítomnost děl od dvou našich autorů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme – Petrem Dubem a Milanem Houserem. Ti totiž pro tento projekt zapůjčili své ikonické obrazy. Uprostřed domu, v sekci nazvané Living zone jsou umístěny dvě díla od Petra Duba – Long Dong Silver a Pearl Denial a jeden obraz od Milana Housera – No Title, Red Circle.

 

Projekt Das Haus v Kolíně nad Rýnem můžete navštívit ještě do 21. ledna. Plánovaný termín vernisáže v naší galerii je pak úterý 27. února. Budeme se velmi těšit na Vaši návštěvu.

 

Jan Dotřel, kurátor výstavy

 

zpět